THE ULTIMATE GUIDE TO PRECISION RHINOPLASTY üNIVERSITESI

The Ultimate Guide To precision rhinoplasty üniversitesi

The Ultimate Guide To precision rhinoplasty üniversitesi

Blog Article

Bu yazımda da hastalarımın rinoplasti sonrası süreç hakkında en çOkay merak ettiği soruları yanıtlayacağım.

Dolayısıyla hastalar arasında tercih edilme sebebi, estetik kaygıların yanı sıra iyileşme sürecinin hızlı olmasıdır.

Doktor tarafından yapılan gözleme bağlı gerekli müdahaleler yapılacaktır. Hastanın burun şişliğini en aza indirmek amacıyla burnun sırt kısmı olarak belirlediğimiz bölgeye bant tedavisi veya kalıp tedavisi uygulanır.

Erkek hastalar için bu sosyal ve profesyonel hayatlarında fark edilir bir değişiklik yaratabilir. Rinoplasti bu nedenlerle erkeklerde sıkça tercih edilen ve yüksek memnuniyet oranına sahip bir estetik cerrahi işlemidir.

Rinoplasti ameliyatından sonra aşağıdakilerden herhangi birini yaşanırsa doktor ile iletişime geçilmelidir:  

Burun operasyonu sonrasında 6 ila seven saat sonrasında hastalar taburcu edilmektedir. Burun estetiği olan hastaların beslenmesine son derece dikkat etmesi, sigara içmemesi, burnunu darbelere karşı koruması gibi önlemler alınması gerekmektedir.

• Ameliyat öncesi muayenenizde doktorunuz dimension başka bir hastalığınız olup olmadığını, düzenli kullandığınız ilaçları, herhangi bir alerjiniz olup olmadığını ve daha önceki ameliyatlarınızı bir sort ile soracaktır.

Bazı işlemlerde kemik kırmaksızın burun estetiği (No osteotomy rhinoplasty) yapılabilen işlemlerde morluk yaşanmayacaktır.

18 yaş altında ki kişilere burun estetiği yapılmamaktadır. Herhangi bir sağlık durumunu etkilemeyen hastalar için burun estetiği yapılmamaktadır.

Operasyonun son aşamalarında yapılan değişikliklerin korunması ve iyileşme sürecinin desteklenmesi amacıyla özel teknikler uygulanır.

Ameliyat hastane ortamında burun estetiği rinoplasti uzmanları genel anestezi altında Helloçbir ağrı veya acı hissettirmeden yapılır. Bir gün hastanede gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatından hemen sonra şişlik yaşanır. Şişme, cildin içinde ve altında sıvı birikmesi nedeniyle meydana gelir. Rinoplasti ameliyatı sonrası şişlik aşamaları şunlardır:

Rinoplasti ameliyatı sonrasında erkek hastaların izlemesi gereken bazı önemli advertımlar bulunmaktadır. Bu süreç özellikle ameliyatın etkilerinden hızla ve etkin bir şekilde kurtulmayı sağlar. İşte erkek hastaların ameliyat sonrası dönemde uymaları gereken kurallar:

Bu yüzden burun estetiği ameliyatları standart bir teknikle değil uygulama yapılacak kişiye özel bir tasarım ile önceden planlanarak gerçekleştirilmesi gerekir.

Report this page